Usługi dodatkowe
Atrakcje
Kalendarz imprez
Polecamy

Zobacz film z apartamentu

Zobacz pozostałe filmy

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych - zobacz szczegóły
   
Chcesz kupić
mieszkanie?
www.domhouse.pl

Sopot

Sopot to słońce, poranna kawa na plaży i poczucie, że cały zabiegany świat został za nami. Wyłączamy komórkę, zamykamy laptopa i skupiamy się tylko na sobie i swoich potrzebach.

Dla każdego Sopot jest inny, ale każdy odnajdzie w nim coś dla siebie, nie ma w Polsce drugiego tak pięknego i różnorodnego miasta.

Niepowtarzalny charakter nadają miastu secesyjne kamieniczki i wille otoczone drzewami, zabytkowe parki oraz piękne, zadbane ogrody. Zieleń stanowi ponad 60% terenu miasta. Na przestrzeni 4,5 km całego brzegu Sopotu rozciagają się czyste, piaszczyste plaże.

Koneserom sztuki miasto proponuje spektakle w położonych na terenie miasta teatrach oraz liczne wystawy i wernisaże w tutejszych galeriach, w tym w największej w Polsce Północnej, Państwowej Galerii Sztuki prezentującej stałe i okresowe wystawy  z najciekawszych kolekcji świata.

Amatorzy czynnego wypoczynku odnajdą w Sopocie między innymi: największy w kraju kompleks kortów tenisowych, gdzie odbywają sie turnieje satelitarne, 2 kryte pływalnie, cztery stadiony sportowe, tory wyścigów konnych, szlaki piesze i trasy rowerowe.

Sopot nazwany jest równiez miastem artystów, wielu przedstawicieli różnych zawodów i różnych gatunków sztuki w Sopocie tworzy i odnosi światowe sukcesy.

Urzekająca sceneria miasta oparta o walory naturalnego krajobrazu oraz atrakcyjne obiekty rekreacyjno-wypoczynkowe i liczne imprezy kulturalno-rozrywkowe w połączeniu z dostępnością komunikacyjną powodują, że każdego roku odwiedza Sopot ponad dwa miliony turystów i wczasowiczów.