Usługi dodatkowe
Atrakcje
Kalendarz imprez
Polecamy

Zobacz film z apartamentu

Zobacz pozostałe filmy

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych - zobacz szczegóły
   
Chcesz kupić
mieszkanie?
www.domhouse.pl

Gdynia

Gdynia jest młodym, prężnie rozwijajacym się miastem portowym, atrakcyjnie łączącym funkcje handlowe, turystyczne i rozrywkowe. Niespotykana lokalizacja sprawia, że w Gdyni znajdują się wspaniałe punkty widokowe, trasy spacerowew wzdłuż wybrzeża morskiego, przystanie żeglarskie i jacht-kluby. To jedyne miasto w Polsce i jedno z niewielu w Europie, posiadające tak długą i łatwo dostępną linię brzegową (12,5 kilometra - nie licząc terenów portowych).

Turystycznym centrum miasta jest Skwer Kościuszki z Molem Południowym. Największą atrakcją dla turystów są cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki zeglarskie. Spragnieni rozrywki, szczególnie w godzinach wieczornych, mogą odwiedzić centrum Gemini, a w nim jedyne obecnie kino w Gdyni: Silver Screen. Po seansie zapraszamy na Pokład, czyli miejsce o niepowtarzalnej scenerii, w której dominuje ogromna replika starego żaglowca. W ofercie: koncerty na żywo, spektakle teatralne i kabaretowe.

Niezapomnianych wrażeń z głębi mórz i oceanów dostarczy Akwarium Gdyńskie. Polecamy również spacer Bulwarem Nadmorskim. Wspaniałą panoramę portu i miasta podziwiać można z jednej z najbardziej luksusowych dzielnic Gdyni, jaką jest Kamienna Góra. Łatwo ją rozpoznać po wielkim krzyżu umieszczonym na jej szczycie. Idąc w jej kierunku miniemy słynny gdyński Teatr Muzyczny, pełen wybitnego repertuaru musicalowego. Będąc w okolicy warto również odwiedzić nową siedzibę Muzeum Miasta Gdyni. Również interesującym obiektem kulturalnym Gdyni jest Teatr Miejski, ze swoją Sceną Letnią zlokalizowaną na plaż y w Orłowie. To wyjątkowe miejsce, gdzie spektakle wystawiane są w niezwykłej, dzikej i wzmacniającej dramatyzm - scenerii szumiącego morza. Przed spektaklem warto wybrać się na spacer pod Klif Redłowski. Ta 60 metrowa skarpa jest prawdziwą gdyńską ikoną, widczną na niemal wszystkich pocztówkach stąd wysłanych.

Gdynia jest również wspaniałym miejscem do robienia zakupów. Njabardziej atrakcyjne jest Śródmieście z luksusowymi  sklepami przy ulicy Świętojańskiej i Starowiejskiej.